Informacje Prasowe

Styl.pl z konkursem dla fanów Marka Krajewskiego

Dla miłośników literatury współczesnej serwis Styl.pl przygotował wyjątkowy konkurs, w którym główną nagrodą jest spotkanie z Markiem Krajewskim – jednym z najbardziej znanych w Polsce autorów powieści kryminalnych. Finał konkursu odbędzie się 8 grudnia 2014 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie podczas gali organizowanej wspólnie z Wydawnictwem Znak.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania pt. “Historia kryminalna mojej rodziny”. Prawdziwa czy też fikcyjna historia może być poparta fotografiami członków rodziny. W trakcie oceny prac konkursowych liczyć się będzie zarówno sam pomysł na fabułę, jak i umiejętności literackie autora. Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mailową do 27 listopada tego roku. 1 grudnia wytypowanych zostanie 5. finalistów, którzy otrzymają podwójne zaproszenia na prawdziwe wydarzenie literackie w Teatrze Kamienica w Warszawie.
Najlepsze konkursowe opowiadanie zostanie wybrane przez samego Marka Krajewskiego, który odczyta je ze sceny podczas wieczornej gali serwisu Styl.pl i Wydawnictwa Znak. Zwycięska opowieść zostanie wydana w formie e-booka i udostępniona w serwisie Woblink.com, a także będzie rozpowszechniana razem ze wszystkimi e-bookami Marka Krajewskiego. Dodatkowo autor zwycięskiego opowiadania otrzyma czytnik firmy Lark, Freebook 6.1.
Dla wszystkich finalistów konkursu serwisu Styl.pl przewidziano pakiet 9. książek autora wydanych przez Wydawnictwo Znak oraz kody dostępu do 5. dowolnych e-booków zgromadzonych w bazie Woblink.com.
Uroczysta gala w Teatrze Kamienica rozpocznie się 8 grudnia 2014 roku o godz. 19.00. Wstęp wyłącznie dla zaproszonych gości. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Łopatowska, dyrektor sektora Lifestyle Grupy Interia. Fragmenty powieści Marka Krajewskiego przeczyta aktor Szymon Bobrowski. To właśnie o nim Marek Krajewski wielokrotnie mówił jako o swoim typie na filmowego komisarza Edwarda Popielskiego. Po części oficjalnej, gospodarze wieczoru – serwis Styl.pl i Wydawnictwo Znak, zapraszają na bankiet, podczas którego będzie można porozmawiać z Markiem Krajewskim, posłuchać przedwojennych szlagierów, spróbować ulubionej wódki komisarza Popielskiego (wódka Baczewski), napić się wina Cin&Cin oraz skosztować pysznych dań i słodkości.
Marek Krajewski, urodzony 4 września 1966 roku we Wrocławiu. Absolwent Instytutu Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytety Wrocławskiego. Doktorat nauk humanistycznych z zakresu językoznawstwa. W 2006 roku otrzymał “Paszport Polityki“, nagrodę przyznaną za cykl powieściowy o Eberhardzie Mocku z Breslau. Autor takich powieści jak:  Śmierć w Breslau, Koniec Świata w Breslau, Widma w mieście Breslau, Dżuma w Breslau, Aleja samobójców, Róże Cmentarne, Głowa Minotaura, Erynie, Liczby Charona, Rzeki Hadesu. Jego książki przetłumaczono na 18 języków.
(źródło: Wikipedia oraz www.marek-krajewski.pl)

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.