Informacje Prasowe

Tomasz Frankowski ekspertem Interii na czas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji

Tomasz Frankowski – wielokrotny reprezentant Polski, kibicom doskonale znany jako Franek Łowca Bramek – został oficjalnym ekspertem serwisu Eurosport.interia.pl na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji.


Selekcjoner Adam Nawałka wezwał na zgrupowanie reprezentacji Polski Przemysława Frankowskiego z Jagiellonii, a my postawiliśmy na tego słynniejszego spośród Frankowskich. Bramkostrzelny “Franek” będzie w Interii komentował wydarzenia związane z mundialem, oceniał ruchy kadrowe Adama Nawałki i grę jego piłkarzy. Tomasz Frankowski został ekspertem programu piłkarskiego “Szybka kontra” prezentowanego w serwisie Eurosport.interia.pl.
Były reprezentant Polski zadebiutował już w premierowym odcinku programu. Zaskoczył głosem sprzeciwu wobec powołania do kadry naturalizowanego Ukraińca Tarasa Romanczuka.
– Taras najpierw powinien udowodnić swą dyspozycję poprzez dobrą grę w Jagiellonii i zdobycie z nią mistrzostwa, czy wicemistrzostwa Polski, a później dopiero dostać powołanie do kadry – mówił.
Tomasz Frankowski to jeden z najwybitniejszych napastników w dziejach Wisły Kraków i całej Ekstraklasy. Czterokrotnie był królem strzelców ligi, a pięć razy z Wisłą sięgał po mistrzostwo Polski. W reprezentacji Polski “Franek” wystąpił 22 razy i strzelił 10 goli, w tym jeden Anglii na wyjeździe. Przy okazji Euro 2012 pracował w sztabie selekcjonera Franciszka Smudy, był trenerem napastników.
W swej bogatej karierze Frankowski miał okazję występować m.in. w drużynie trenowanej przez słynnego Arsene’a Wengera – w japońskim Nagoya Grampus Eight. Występy międzynarodowe zakończył w amerykańskiej lidze MLS, w ekipie Chicago Fire, skąd wrócił do macierzystej Jagiellonii, by dołożyć do swych występów w Ekstraklasie 120 spotkań, w których zdobył aż 51 bramek. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej Polski “Franek” zaliczył 302 mecze, w których zdobył aż 169 goli, co daje mu zaszczytne czwarte miejsce na liście wszech czasów. Po zakończeniu kariery zaangażował się w szkolenie młodzieży. Wspólnie z Mirosławem Szymkowiakiem i Markiem Koniecznym prowadzi w Krakowie Akademię Piłkarską 21 im. Henryka Reymana.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.