Informacje Prasowe

Trebesius, Buzek, Zeller i Legutko gośćmi programu „Studio Europa”

W kolejnych dwóch polsko-niemieckich debatach cyklu „Studio Europa”, realizowanego przez Interię i Deutsche Welle, udział wezmą Ryszard Legutko (PiS), Jerzy Buzek (PO), Joachim Zeller (CDU) i Ulrike Trebesius (LKR). Tematami rozmowy będą stosunki między Polską a Niemcami oraz bieżąca agenda Parlamentu Europejskiego. Debaty zostaną wyemitowane 10 i 12 kwietnia br. na stronie głównej portalu.


“Studio Europa” to wspólny projekt Interii i Deutsche Welle, którego celem jest dostarczanie internautom wiedzy na temat spraw, którymi w Brukseli zajmują się europosłowie, i zwiększenie zainteresowania zaplanowanymi na koniec maja wyborami do Parlamentu Europejskiego. Program posiada formułę dyskusji, w której zderzają się poglądy polskich i niemieckich polityków na trudne relacje miedzy naszymi krajami oraz najważniejsze kwestie polityki UE.
Program zostanie wyemitowany na stronie głównej portalu Interia i w serwisie Fakty, na stronach Deutsche Welle oraz w mediach społecznościowych.
Rozmowy w programie “Studio Europa” odbywają się w Brukseli, prowadzone są w języku polskim i tłumaczone symultanicznie na język niemiecki. Debaty prowadzą Agnieszka Waś-Turecka (Interia) oraz Jowita Kiwnik-Pargana (Deutsche Welle).
Studio Europa, to unikalny projekt, który pozwoli naszym użytkownikom lepiej zapoznać się z realiami działań polityków w Brukseli. Dziennikarki Interii i DW dopytywać będą czołowych europosłów o ich decyzje i opinie – tłumaczy Marzena Suchan, Dyrektor Serwisów Informacyjnych w Interii. – Magazyn realizowany przez dwie doświadczone redakcje daje wyjątkową możliwość znalezienia wspólnej perspektywy, w iście europejskim stylu – dodaje.
Do tej pory w programie “Studio Europa” gościli Kosma Złotowski (PiS), Elmar Brok (CDU) ,  Dariusz Rosati (PO), Bernd Lucke (LKR)Zdzisław Krasnodębski (PiS) i Jens Geier (SPD).
Interia regularnie realizuje rozmowy z polskimi przedstawicielami do PE. Wywiady są transmitowane na żywo ze studia w Brukseli i Strasburgu. Wieloletnia współpraca z Deutsche Welle zaowocowała nową formułą, umożliwiającą prowadzenie debat z udziałem polskich i niemieckich europosłów.
“Studio Europa” to kolejny wspólny projekt Interii i Deutsche Welle po akcji “Zrabowane dzieci/Geraubte Kinder”, poświęconej uprowadzaniu i zniemczaniu polskich dzieci w czasie II wojny światowej www.zrabowanedzieci.pl.  

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.