Informacje Prasowe

Trwa zbieranie zgłoszeń do III edycji konkursu dziennikarskiego im. Zygmunta Moszkowicza „ Człowieka z pasją”

Już po raz trzeci Interia organizuje konkurs „Człowiek z pasją – Nagrody dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza”. Jego celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy i zarazem uhonorowanie przedwcześnie zmarłego zastępcy redaktora naczelnego portalu.


W konkursie mogą wziąć dziennikarze, którzy w chwili publikacji materiału zgłoszonego do konkursu (a więc do końca 2019 roku) nie ukończyli 30 roku życia. Dopuszczane są różne formy i gatunki dziennikarskie — słowo, zdjęcie, nagranie audio i wideo, a także materiały mieszane. Tematyka konkursu określona została w jego nazwie: “Człowiek z pasją”. Prace opublikowane w 2018 roku zgłaszać można za pośrednictwem strony www.czlowiekzpasja.pl do 15 marca 2020 roku. Nagroda główna w wysokości 7 tys. złotych oraz wyróżnienia przyznane zostaną i wręczone w maju br.
W tegorocznej edycji prace oceniać będzie jury w składzie: Krzysztof Fijałek  (Interia, przewodniczący jury), Monika Góralewska (TVN); Krzysztof Gurba (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), Tomasz Jażdżyński ( Gremi Media), Piotr Legutko (TVP Historia); Agnieszka Łopatowska (Interia), Agata Moszkowicz, Artur Potocki (Interia), Tadeusz Sołtys (RMF FM), Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza), Piotr Trybalski (Fotografwpodrozy.pl) oraz Wojciech Cegielski (Polskie Radio).
W pierwszej edycji (2018) “Człowieka z pasją” nagrodę główną w konkursie otrzymała Dorota Kotas za tekst “Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi”, opublikowany w Nowych Peryferiach, a w ubiegłym roku laureatką została Izabela Rak, autorka reportażu “Samotność Adama”, wyemitowanego na antenie TVN w programie Uwaga.
Zygmunt Moszkowicz (1955-2017) był dziennikarzem z powołania. Realizował je m.in. w studenckim Radiu Centrum, “Super Expressie” i “Czasie Krakowskim”, gdzie od 1990 r. pełnił funkcję sekretarza redakcji. Z Interią związany był niemal od samego jej początku, od 2000 r. Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizował pracę redakcji portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, nie tylko ze współpracownikami na osiedlu Teatralnym – uczył dziennikarstwa na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.
Współorganizatorem uroczystości wręczenia nagród w II edycji konkursu dziennikarskiego im. Zygmunta Moszkowicza “Człowiek z pasją” jest redakcja Magicznego Krakowa, oficjalnej strony internetowej Miasta Krakowa www.krakow.pl.
Więcej informacji i regulamin nagrody: www.czlowiekzpasja.pl

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.