Informacje Prasowe

Warsztaty muzyczne w serwisie Muzyka.Interia.pl

Dla wszystkich osób, którym w duszy gra muzyka, portal Interia wspólnie z Fundacją „Czas na Muzykę” przygotował cykl warsztatów muzycznych on-line prowadzonych przez znakomitych muzyków. Lekcje rozpoczną się 25 sierpnia 2014 r. na stronach serwisu Muzyka.Interia.pl.

Kurs internetowy realizowany będzie w formie krótkich kursów wideo, publikowanych codziennie od poniedziałku do piątku, począwszy od 25 sierpnia aż do 19 września 2014 r.
Zawodowi muzycy przygotują materiały szkoleniowe w kilku klasach instrumentalnych, takich jak nauka gry na pianinie, perkusji, gitarze elektrycznej, a także w klasie wokalnej i kompozycji piosenek. Internauci odnajdą w nich nie tylko ćwiczenia i instrukcje znane profesjonalistom, ale również ogólne tematy oraz ciekawostki związane z muzyką.
Wśród nauczycieli znajdzie się wiele osób znanych w świecie muzycznym. I tak: warsztaty wokalne poprowadzi Julia Chmielnik (współpracowała przy pierwszej edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo”, emitowanego w telewizji Polsat), kurs pianina przygotuje Konrad Wantrych (zawodowy pianista koncertujący na całym świecie), Piotr Świerzbiński (dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu gitarzystów jazzowych “Guitar City”) pomoże osobom uczącym się gry na gitarze elektrycznej, Dariusz Henczel (perkusista Oddziału Zamkniętego) udzieli lekcji gry na instrumentach perkusyjnych, natomiast Małgorzata Kościelniak (współpracowała z RMF FM i radiem Eska) przeszkoli z pisania tekstów piosenek.
Dzięki kursowi internetowemu w serwisie Muzyka.Interia.pl prawdziwi pasjonaci dobrego brzmienia będą mogli dowiedzieć się m.in., co to znaczy vibrato i jak poprawnie ćwiczyć swój głos, w jaki sposób oddać prawdziwe emocje w utworze oraz aranżować ciekawe improwizacje, jak współpracować z muzykiem przy tworzeniu piosenek, a także – co może się okazać niezwykle przydatne – w jaki sposób lepiej nie pisać piosenek, aby nie zrazić odbiorców.


Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.