Informacje Prasowe

Wielki test z Historii na 25-lecie wolnej Polski

W poniedziałek, 3 listopada, o godz. 20:25, w portalu Interia rozpocznie się Wielki Test z Historii.25 lat wolności. Internetowy quiz to uzupełnienie zabawy, która trwać będzie na antenie TVP 1. Użytkownicy odpowiadają na pytania, wyświetlone w aplikacji dostępnej na stronie głównej portalu. Ci, którzy najszybciej i prawidłowo odpowiedzą na pytania, mają szanse zdobyć czytniki ebooków.

TVP 1 i Interia  zaprasza na widowisko, w którym ciekawie i zabawnie przypomniane zostaną zmiany, które zaszły w Polsce na przestrzeni 25. lat – po wyborach 4 czerwca 1989 r. Test wiedzy będą rozwiązywać duety złożone ze znanych i lubianych artystów, dziennikarzy i sportowców, a wśród nich będą m.in.: Tomasz Stockinger, Teresa Lipowska, Karol Strassburger, Shazza, Tadeusz Drozda, Robert Janowski, Magda Masny, Wojciech Pijanowski, Janusz Zaorski, Maria Szabłowska, Ania Wyszkoni, Mariusz Kałamaga, Przemysław Babiarz, Otyli Jędrzejczak, Piotr Kraśko, Jacek Karnowski i Michał Karnowski. Wygraną w wysokości 30 tys. zł zwycięzcy tradycyjnie przeznaczą na wybrany przez siebie szczytny cel.
W programie wystąpią Elektryczne Gitary, świętujące w tym roku także jubileusz 25-lecia oraz Tymon Tymański. Widzowie również będą mogli sprawdzić swoją wiedzę on-line,  logując się na stronie Interia.pl lub ściągając aplikację na smartfony TVP WOLNOŚĆ. Program poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Autorami pytań są: prof. Antoni Dudek, prof. Wojciech Roszkowski oraz Krzysztof Dudek – dyrektor NCK.
 Program reżyseruje Konrad Smuga, redaktorem odpowiedzialnym jest Irena Pręcikowska z redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, a producentem Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP. Współorganizatorem testu jest Narodowe Centrum Kultury, partnerem medialnym Interia, a patronami medialnymi Program 1 Polskiego Radia oraz Super Express.
 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.