Informacje Prasowe

Wisła Kraków z patronatem Interii

Interia objęła patronatem klub piłkarski Wisła Kraków. Współpraca potrwa do końca trwającego sezonu, czyli do czerwca 2020 roku.


W ramach działań patronackich w serwisie sportowym portalu Interia powstał raport specjalny, indywidualnie dopasowany do potrzeb komunikacyjnych klubu Wisła Kraków. Raport będzie agregować treści poświęcone rozgrywkom piłkarskim, w których uczestniczyć będzie drużyna “Białej Gwiazdy”. Łącznie na łamach Sport.Interia.pl w trakcie trwania sezonu pojawi się ponad 200 artykułów i około 150 materiałów video. Co więcej, działania redakcyjne wesprze kampania reklamowa w portalu.
Wisła Kraków to żywy pomnik polskiego sportu. Klub legendarnego Henryka Reymana trzynastokrotnie wygrywał polską ligę, w czym dorównać mu może tylko Górnik Zabrze. Pod względem liczby kibiców na stadionie w zeszłym sezonie “Białą Gwiazdę” prześcignęła tylko Legia, która rywalizowała o mistrzostwo Polski, a nie o wygranie słabszej grupy Ekstraklasy. Serial “Wychodzenie Wisły z kryzysu, z ratownikami: Błaszczykowskim, Królewskim i Jażdżyńskim” trwa, jest coraz bardziej pasjonujący. W roli patrona medialnego będziemy go państwu opisywać, z przesłaniem: mocna Wisła jest potrzebna nie tylko Krakowowi, ale całej polskiej piłce – zaznacza Michał Białoński, kierownik serwisu Sport Interia.pl
Klub piłkarski Wisła Kraków powstał w 1906 roku. Na kartach sportowej historii zapisał się jako 13-krotny mistrz Polski, a także 4-krotny zdobywca Pucharu Polski.
Od lipca br. obowiązki prezesa zarządu Wisła Kraków SA pełni Piotr Obidziński. W czerwcu 2018 roku posadę szkoleniowca pierwszego zespołu Białej Gwiazdy objął były zawodnik krakowskiego Klubu oraz reprezentacji Polski – Maciej Stolarczyk. Drużynę przez niego prowadzoną współtworzą tak utytułowani zawodnicy, jak Jakub Błaszczykowski, Marcin Wasilewski czy Paweł Brożek.
Według Badania Gemius/PBI w czerwcu br. serwis sportowy Interii odwiedziło 3 mln realnych użytkowników, generujących 25 mln odsłon. Podczas gdy strony i aplikacje całej Grupy Interia.pl zanotowały 18,7 mln realnych użytkowników i 1,3 mld odsłon.

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.