Informacje Prasowe

Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii

Interia zaprasza do Hollywood. Yola Czaderska-Hayek poprowadzi użytkowników portalu Aleją Gwiazd przez wielkie produkcje, gale Oscarów, Złotych Globów i Emmy oraz popularne gatunki filmowe. Pierwsza Polska Dama Hollywood w cyklu Interii podzieli się barwnymi anegdotami o wybitnych aktorach i reżyserach (m.in. Kevin Costner, Meryl Streep i Steven Spielberg). Zdradzi także sekrety salonów światowej stolicy show-biznesu.

Yola Czaderska-Hayek to osobowość medialna i ikona dziennikarstwa. Jest pierwszą i przez wiele lat była jedyną Polką, która zasiada w Hollywoodzkim Stowarzyszeniu Prasy Zagranicznej, przyznającej Złote Globy. Jej cykl felietonów startuje w Interii 28 czerwca.

Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. W premierowym felietonie autorka szczerze pisze o przyszłości westernów, superprodukcji „Horyzont. Rozdział 1” oraz serialu „Yellowstone”. Czaderska-Hayek ujawnia także, czym zasłużyła na miano kowboja w oczach Kevina Costnera.

 

Felietony Yoli Czaderskiej-Hayek będą ukazywały się co miesiąc na stronie głównej portalu oraz w serwisie Interia Film.

 

Interia to niezawodne źródło wiedzy o polskim i światowym kinie. Jej redakcja przekazuje najbardziej pożądane materiały prosto z gal filmowych i telewizyjnych na całym świecie (Oscary, Złote Globy, Cannes, Emmy). Portal wspiera medialnie polskie wydarzenia filmowe, w tym Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie; Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Festiwal Filmowy Kino na Granicy w Cieszynie.

 

****

 

Yola Czaderska-Hayek to autorka książek na temat Hollywood, korespondentka filmowa, popularyzatorka sztuki i kultury polskiej w USA, nazywana często „Pierwszą Polską Damą Hollywood”. Pisze o kinie amerykańskim, przeprowadziła wywiady z największymi gwiazdami Hollywood (wśród nich znaleźli się m.in. Kevin Costner, Meryl Streep, Steven Spielberg, Angelina Jolie, Leonardo DiCaprio, Julia Roberts i Quentin Tarantino) oraz prezydentami USA. Była pierwszą Polką w gronie Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, które co roku przyznaje prestiżowe Złote Globy, torujące drogę do Oscarów.

 

Yola Czaderska-Hayek została wyróżniona państwowymi odznaczeniami (Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej, Gloria Artis, Amicus Poloniae) za wyjątkowy wkład w promowanie polskiej kultury za granicą. “Woman Of The Year” Południowo-Kalifornijskiej Rady Filmu (2010).

 

Mieszka w rezydencji Belvedere, należącej niegdyś do legendy kina Rudolfa Valentino. Na jej przyjęciach bywały największe hollywoodzkie gwiazdy.

Interia.pl sp. z o.o.
ul. Kotlarska 11, 31-539 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

 

 

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.