Informacje Prasowe

Zielona Interia kolejny rok wspiera zagrożone gatunki. Rusza akcja „Nie jestem Twoim misiem"

W Polsce żyje zaledwie 110 niedźwiedzi brunatnych. Zielona Interia w Międzynarodowy Dzień Rysia, czyli w rocznice projektu „Blisko rysia”, wystartuje z drugą edycją akcji wspierającej zagrożone gatunki. Serwis, który od roku jest najpopularniejszym miejscem w sieci o ekologii w Polsce, wykorzysta swój zasięg do promowania wiedzy o niedźwiedziach, wokół których narosło sporo mitów, a ich egzystencja w naszym kraju jest zagrożona. Partnerem merytorycznym akcji „Nie jestem Twoim misiem” jest WWF Polska. Projekt wspierają Stowarzyszenie Program Czysta Polska, Telewizja Polsat oraz gwiazdy show-biznesu.

Grupa Interia w ramach projektu „Nie jestem Twoim misiem” pokazuje, że niedźwiedzie to nie pluszowe maskotki, z którymi można fotografować się na szlakach, ale dzikie, inteligentne, niebezpieczne zwierzęta. Podkreśla też, że te ogromne ssaki potrzebują odpowiednich warunków do życia – przestrzeni i bazy pokarmowej. Niestety działalność człowieka doprowadziła je na skraj wyginięcia. Zostało zaledwie 110 osobników.

 

Sercem akcji jest Zielona Interia, która według badań Mediapanelu nieprzerwanie od roku (maj 2022 – maj 2023) jest nr. 1 wśród serwisów o ekologii w Polsce. Dzięki m.in. jej zasięgowi poprzednia edycja projektu dotarła do prawie 105 tys. unikalnych użytkowników.

 

Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny Grupy Interia, wprowadzi użytkowników portalu do akcji „Nie jestem Twoim misiem”. W swoim tekście wyjaśni w jaki sposób redakcja angażuję się w ochronę przyrody i zagrożonych gatunków. Przemysław Białkowski w specjalnym odcinku podcastu video porozmawia z przedstawicielem WWF o mającym niewiele wspólnego z rzeczywistością wizerunkiem niedźwiedzi w popkulturze. Dzięki współpracy z tą międzynarodową organizacją powstały także materiały m.in. o tym jak w praktyce wygląda ochrona tych zwierząt w różnych krajach i co zrobić, kiedy jedno z nich przetnie naszą drogę na szlaku turystycznym. Interia wyjaśni także wpływ zmian klimatu na życie niedźwiedzi i pokaże niezwykłe historie zwierząt uratowanych z cyrków.

 

Akcję Interii wspierają Stowarzyszenie Program Czysta Polska, Telewizja Polsat oraz największe gwiazdy show-biznesu. W programach „Wydarzenia” (Polsat) i „Czysta Polska” (Polsat News) zostanie przybliżona widzom idea projektu „Nie jestem Twoim misiem”. Pojawi się także dedykowany materiał o niedźwiedziach brunatnych. Artyści i największe osobowości telewizji z kolei 12 czerwca w swoich mediach społecznościowych udostępnią materiały edukacyjne przygotowane przez Interię i WWF #niejestemtwoimmisiem.

 

Akcja „Nie jestem Twoim misiem” odbędzie się 11-12 czerwca. Interia na tę okazję zmieni wygląd swojego logotypu. Wszystkie materiały będą prezentowane w specjalnej sekcji na stronie głównej portalu oraz w serwisie Zielona Interia.

 

****

 

Według Mediapanelu w maju 2023 r. strony i aplikacje całej Grupy Polsat-Interia zanotowały prawie 21,1 mln realnych i 2 mld odsłon.

 

Interia.pl sp. z o.o.
Os. Teatralne 9a, 31-964 Kraków
Tel.: +48 12 646 27 00
Fax: +48 12 646 27 10
KRS: 0001009169, NIP: 6772118727

Korzystanie z portalu oznacza akceptację: Regulaminu, Prywatność.
Copyright by INTERIA.PL 1999 – 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.