Informacje prasowe

Matura 2020: Interia opublikuje rozwiązania zadań

Środa, 3 czerwca 2020 (14:30)

Już po raz jedenasty Interia będzie towarzyszyć maturzystom zdającym egzamin dojrzałości. Od 8 czerwca na stronie głównej portalu będą publikowane arkusze i rozwiązania zadań z kolejnych przedmiotów.

Zdjęcie

Matura 2020: Interia opublikuje rozwiązania zadań /Interia.pl /INTERIA.PL
Matura 2020: Interia opublikuje rozwiązania zadań
/Interia.pl /INTERIA.PL

Redakcja serwisu Fakty przygotowała specjalny serwis z informacjami dla maturzystów https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-matura-2020/aktualnosci

W trakcie sesji egzaminacyjnej zostaną w nim opublikowane udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną arkusze oraz zaproponowane przez ekspertów z poszczególnych dziedzin rozwiązania.

- Wiemy, jak ważny dla osób zdających egzamin dojrzałości, jest szybki dostęp do arkuszy i rozwiązań. Miejsce, w którym funkcjonujemy jako medium, pozwala nam błyskawicznie odpowiadać na te potrzeby - zaznacza Agnieszka Waś-Turecka, szefowa serwisu Fakty Interia.

Interia opublikuje proponowane rozwiązania z większości przedmiotów. Rozwiązania zadań z wybranego przedmiotu ukażą się na stronach Interii w dniu egzaminu z tego przedmiotu. Pierwsze - na krótko po opublikowaniu arkuszy przez CKE. 

Matury rozpoczną się 8, a zakończą 29 czerwca. Podobnie, jak w ubiegłych latach, egzaminy będą odbywać się rano (godz. 9) i po południu (godz. 14). Wyniki matur absolwenci poznają do 11 sierpnia. Ci, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych i przystąpią do matury poprawkowej, otrzymają wyniki do 30 września.