Informacje prasowe

Sprawdzamy, jak zagłosują Polacy – Interia pyta o wyborcze preferencje

Środa, 17 października 2018 (10:24)

Redakcja Faktów Interia.pl pyta użytkowników o to, na kogo oddadzą swój głos w nadchodzących wyborach do sejmików województw. Serwis zbiera dane za pomocą specjalnie stworzonego narzędzia – mapy preferencji wyborczych.

Zdjęcie

/INTERIA.PL
/INTERIA.PL

Na podstawie odpowiedzi internautów budowana jest mapa preferencji, pokazująca jak rozkładają się głosy w poszczególnych regionach Polski. W analizie pod uwagę brane są miejsce zamieszkania wyborcy, jego wiek, płeć oraz wykształcenie. Zbieranie głosów potrwa do piątku i zakończy się wraz z rozpoczęciem ciszy wyborczej.

Do wtorku serwisowi udało się zebrać 91 tysięcy opinii. Liczba ta rośnie z godziny na godzinę, a zmiany w czasie rzeczywistym pojawiają się na mapie. Zebrane dane zostaną opublikowane w specjalnym materiale, który ukaże się w Interii w najbliższy piątek, tj. 19 października br.

Podsumowanie trwających kampanii oraz bieżący komentarz do sytuacji wyborczej będą elementami wieczoru wyborczego, który na żywo w studio z gośćmi poprowadzi Marcin Zaborski z RMF FM. Transmisja na stornie główniej portalu Interia rozpocznie się o godzinie 21:00. 

Aktualna mapa znajduje się tutaj.